پنجشنبه 14 تیر 1397 | 12:41
لزوم حمایت از مشارکت‌های مردمی در جهت مبارزه با اعتیاد
هنرمند و فعال مبارزه با موادمخدر گفت: باید سازمان‌های مردم نهاد در زمینه مبارزه با موادمخدر و اعتیاد از سوی نهادهای مسئول پشتیبانی شوند.

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد امیریل ارجمند هنرمند و فعال مبارزه با مواد مخدر در مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر که امروز(سه شنبه) برگزار شد، اظهار کرد: تشکل های مردمی در هر ملتی نماد توسعه یافتگی آن جامعه است؛ در ایران فعالان و فرهیختگان اجتماعی به عنوان بازوان توانمند دولت یکی از مصادیق عینی توسعه و مشارکت های مردمی در کشور هستند که با بسترسازی و ایجاد شرایط ساختاری مناسب در قالب سازمان های مردم نهاد و تشکل های اجتماعی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد فعالیت می کنند.

وی افزود: با استعانت و عنایت به پروردگار و در سال حمایت از کالای ایرانی و همچنین در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری به ویژه بند 4 و 7 سیاست ها و مفاد 57 برنامه ششم توسعه مبنی بر لزوم اجتماعی شدن مبارزه با اعتیاد و استفاده از همه ظرفیت های اجتماعی بر صیانت از خانواده و بهبود یافتگان و در راستای تحقق تدابیر ابلاغی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر رحمانی فضلی و به استناد شعار جهانی مبارزه با مواد مخدر که می گوید "خوب گوش کن"؛ گوش کردن به سخنان کودکان و نوجوانان گام نخست در کمک به رشد سالم و ایمن آن ها است.

امیریل ارجمند گفت: ما جامعه فرهیختگان، هنرمندان، نخبگان، پیشکسوتان و مدیران و همچنین اعضای سازمان های مردم نهاد به عنوان سفیران اجتماعی در راستای ارتقای سطح مشارکت های مردمی با رویکرد پیشگیری و حمایت اجتماعی در جهت صیانت از کیان خانواده و ایران اسلامی گام برداشته و بهبود وضعیت اجتماعی را جزء اعتقادات خود می دانیم.

این هنرمند و فعال مبارزه با موادمخدر در ادامه گفت: ما فعالان اجتماعی، خیرین، دست اندرکاران اجتماعی فعال در حوزه توسعه مشارکت های مردمی به منظور کنترل و کاهش تقاضای موادمخدر و روانگردان ها با پوشش فراگیر در جامعه با تأکید بر سرمایه اجتماعی و ارتقای سطح مشارکت گرایی به تناسب تفاوت های بومی و نیازهای محلی عزم خویش را در طراحی، اجرا و همایش برنامه جامع مبارزه با اعتیاد، همگام با سیاست های وابسته و استراتژیک های کلان ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام می کنیم.

امیریل ارجمند تصریح کرد: ما گروه های فعال تشکل های اجتماعی که از مسئولان و دست اندرکاران مبارزه با موادمخدر اعم از دولتی و غیردولتی و به ویژه دستگاه های تخصصی و عضو ستاد مبارزه با موادمخدر تقاضا داریم با حمایت و پشتیبانی همه جانبه از فعالیت های سازمان های مردم نهاد به گسترش فضای اعتماد و تعامل و همچنین همدلی در امر اجتماعی شدن مبارزه با اعتیاد و با واسطه امور پیشگیری، درمان و حمایت های اجتماعی و تسهیل در امر مجوز موجبات ارتقای کمی و کیفی را فراهم آورد.

وی افزود: سازمان های مردم نهاد و فعالان اجتماعی در راه مبارزه فراگیر اجتماعی علیه اعتیاد در جامعه آماده اند تا با پشتیبانی و حمایت و مشارکت مسئولان فعال در حوزه تصمیم گیری ها در جهت ایجاد جامعه ایمن و عاری از اعتیاد گام بردارند.

امیریل ارجمند گفت: ما فعالان اجتماعی اعتقاد داریم که همیاری و مشارکت مردمی در جهت پیشگیری و درمان اعتیاد بسیار تأثیرگذار است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.
2 + 9 = Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.