مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در امر پاکیزگی خیابان ها به مناسبت مراسم آئینی "ام الحلس" یا روز پاکیزگی و پیرایش و ایجاد پیوند میان میراث و محیط زیست می تواند یک اقدام مثبتی در حوزه حقوق شهروندی باشد.
فرماندار یزد با اشاره به اینکه روحانیون و مبلغان دینی باید خود را به ابزارهای روز تجهیز کنند، گفت: ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در ترویج مباحث دینی در جامعه استفاده شود.
به مناسبت ماه مبارک رمضان نمایشگاه قرآن و عترت با موضوع زندگی، اخلاص و صداقت در شهر پردیس برگزار شد.
آموزش سوره‌ها به صورت شعر کودکانه در کانال خانه قرآن معجزه جاوید انجام می‌شود.
استاندار قم گفت: حضور و مشارکت آحاد مردم و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه ایثار و شهادت، ارزش ها و دستاوردهای دفاع مقدس را ماندگار می کند.
در پی ایجاد کمیته‌ای برای بازبینی و رفع توقیف فیلم‌های سینمایی توقیف شده، اکنون این سؤال مطرح است که دولت چه برنامه‌ای برای مستند‌های توقیف شده در دولت یازدهم دارد.
مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری با تاکید بر ناقص بودن قوانین میراث فرهنگی در زمینه ثبت آثار تاریخی، از مسئولان این سازمان خواست تا در سریع‌ترین زمان یک قانون جامع و کامل برای ثبت و تعیین حریم آثار تاریخی تهیه و تدوین کنند.
عاون حقوقی، امورمجلس و استان‌های سازمان میراث فرهنگی گفت: سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در رونق صنعت گردشگری دارند و باید بستر برای افزایش مشارکت های مردم نهاد در این بخش فراهم شود.

صفحات