حسینی گفت: اگر دولت حامی سازمان‌های مردم نهادی که طرفدار انقلاب و اهداف نظام هستند باشد باعث می شود دید جوامع بین المللی در مورد ایران تغییر کند، چرا که جنس مردم و مردمی صحبت کردن با رفتار دولتی متفاوت است.
یک کارشناس مسائل خاورمیانه تصریح کرد: جریان حماس از یک طرف در تلاش است که روابط خود را با ایران ترمیم کند و از دیگر سو می‌خواهد به سوریه نیز بازگردد و در همین راستا از ایران و حزب‌الله خواسته تا میانجی‌گری کنند.
این سه نهاد حقوقی(پژوهشکده خلیج فارس در امور دموکراسی و حقوق بشر، مرکز حقوق بشر و صلح برای دموکراسی وحقوق بشر) با تهیه گزارش مفصلی از نقض حقوق بشر در بحرین توسط نیروهای امنیت ملی این کشور پرده برداشتند.
شلیک تیر هشدار گارد ساحلی لیبی به کشتی متعلق به یک سازمان مردم نهاد اسپانیایی با اعتراض این سازمان ها همراه بود.
دبیر کل سازمان همکاری اسلامی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، سازمان‌های مردم نهاد، بخش خصوصی و تمامی سازمان‌های مالی و دولتی را به کمک برای مردم قدس فراخواند.
همایش بزرگ قدس عصر روز یکشنبه در منطقه ینی قاپی شهر استانبول با شرکت سازمان های مردم نهاد و شمار زیادی از مردم ترکیه برگزار شد.
رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ امروز (یکشنبه) به منظور رسیدگی به بحران مربوط به شیوع بی‌سابقه وبا و بیماری‌های واگیردار در یمن، وارد این کشور شد.
سرکیس سدراکیان (Sarkis Sedrakyan)، رئیس ان جی او "جنبش کشاورز" از برنامه های طراحی شده دولت ارمنستان در بخش کشاورزی از جمله برنامه اجاره ماشین آلات کشاورزی انتقاد می کند و می گوید که آن ها هیچ دورنمایی ندارند.

صفحات