شورای حقوق بشر سازمان ملل در نشست از پیش تعیین شده خود درباره کشتار مردم غزه در روز انتقال سفارت امریکا به قدس، ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی و نادیده گرفته شدن قوانین بین‌المللی در این جنایات، خواستار تحقیقات بین‌المللی در این خصوص شد.
سلطانی فر: دستاوردهای خوبی در زمینه گسترش سازمان های مردم نهاد داریم/ علاقمند به تعامل بین سازمان های مردم نهاد جوانان بین دو کشور هستیم/ آمانکولف: مایلیم از توانایی های ایران در زمینه ایجاد زیر ساخت های ورزشی بهره مند شویم
وزير ورزش و جوانان کشورمان پيشنهاد داد سازمان همکاري هاي اسلامي روز بين المللي «جوانان مسلمان» را با هدف گذاري سالانه نامگذاري کند .
در جریان سرکوب مسلمانان میانمار و نسل‌کشی اخیر روهینگیا رسانه‌های اجتماعی و به‌خصوص فیس‌بوک نقش موثری ایفا کرده اند.
حسینی گفت: اگر دولت حامی سازمان‌های مردم نهادی که طرفدار انقلاب و اهداف نظام هستند باشد باعث می شود دید جوامع بین المللی در مورد ایران تغییر کند، چرا که جنس مردم و مردمی صحبت کردن با رفتار دولتی متفاوت است.
یک کارشناس مسائل خاورمیانه تصریح کرد: جریان حماس از یک طرف در تلاش است که روابط خود را با ایران ترمیم کند و از دیگر سو می‌خواهد به سوریه نیز بازگردد و در همین راستا از ایران و حزب‌الله خواسته تا میانجی‌گری کنند.
این سه نهاد حقوقی(پژوهشکده خلیج فارس در امور دموکراسی و حقوق بشر، مرکز حقوق بشر و صلح برای دموکراسی وحقوق بشر) با تهیه گزارش مفصلی از نقض حقوق بشر در بحرین توسط نیروهای امنیت ملی این کشور پرده برداشتند.
شلیک تیر هشدار گارد ساحلی لیبی به کشتی متعلق به یک سازمان مردم نهاد اسپانیایی با اعتراض این سازمان ها همراه بود.
دبیر کل سازمان همکاری اسلامی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، سازمان‌های مردم نهاد، بخش خصوصی و تمامی سازمان‌های مالی و دولتی را به کمک برای مردم قدس فراخواند.

صفحات