کهرم: سال‌ها پیش یک ماهی غریبه در تالاب رها کردند و نی‌ها را بلعید.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از افزایش صدور مجوز برای سمن های جوانان با ‏موضوع محیط زیست در دو سال گذشته خبر داد‎.
در راستای احیای تالاب بین‌المللی هامون به عنوان بزرگترین تالاب آب شیرین کشور جمعی از مردم سیستان و بلوچستان با همکاری سازمان حفاظت از محیط زیست استان و سازمان‌های مردم‌نهاد حامی محیط زیست، اقدام به کاشت نی در تالاب می‌کنند.
دبیرعلمی پنجمین کنگره ملی و دومین جشنواره خود مراقبتی و آموزش بیمار با اشاره به تأثیر ارتقای سطح سواد سلامت در پیشگیری از بیماری‌ها گفت: آموزش به بیماران و توجه به موضوع خود مراقبتی در پیشگیری و کاهش بیماری‌ها بسیار موثر است.
آوات مکاري افزود: دعوت به شرکت در اولين جلسه کارگروه ملي پرنده نگري از نتايج اعزام کارشناس طبيعت گردي استان به دوره آموزشي ژاپن بود که طي آن برنامه عملياتي اين دوره تدوين و با همکاري ارگان هاي ذي ربط به ويژه انجمن سبز چيا مريوان و تيم پرنده نگري زريبار در حال اجرا است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه حمایت از سازمان های مردم نهاد (سمن) را جزو برنامه های این دانشگاه دانست و گفت: این دانشگاه در راستای تحقق اهداف خود و ارتقای شاخص های سلامت در جامعه از فعالیت سمن ها حمایت و استقبال می کند.
در سال ۱۹۹۴ مجمع عمومی سازمان ملل، ۱۷ ژوئن مصادف با ۲۷ خرداد را روز جهانی مبارزه با بیابانزایی و خشکسالی (WDCD) اعلام کرد و هدف از آن، ترویج آگاهی‌ های عمومی و اجرای کنوانسیون مبارزه با بیابانزایی و اثرات خشکسالی در کشورهایی که به‌ طور جدی با خشکسالی یا بیابانزایی روبرو بودند ( به ویژه در آفریقا ) با همکاری‌ های بین المللی بود.
مدیر کل مدیریت بحران استان ایلام گفت: ایلام دومین استان برتر در حوزه سازمان های مردم نهاد مدیریت بحران شناخته شده است.

صفحات