این مطلب ۱۹۹ بار خوانده شده

سمن ها نقش موثری در پویایی وشادابی جامعه دارند

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری گلستان تجمیع استعدادها و توانمندی های سازمان های مردم نهاد را قدرتی بزرگ دانست و گفت: سمن ها در پویایی و شادابی جامعه نقش موثری دارند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش دریافتی روز شنبه ایرنا، کلثوم غفاری توران در دومین نشست سازمان های مردم نهاد حوزه زنان و خانواده استان با تشریح برخی از برنامه های این دفتر در سال ۹۵، افزود: ظرفیت‎های بزرگی در سمن‎ها نهفته شده است که اگر تجمیع شوند، نتیجه‎بخش خواهد بود.
به گفته وی؛ تلاش های انفرادی شاید ما را به اهداف نزدیک کند ،اما موجب هدر رفت نیروی زیادی نیز خواهد شد.
وی هدف از این نشست را بررسی نتایج ششمین نشست منطقه ای و کارگاه های آموزشی تقویت همکاری های تخصصی شبکه ای سازمان های مردم نهاد حوزه زنان و خانواده عنوان نمود و با بیان توانمندی های سمن ها ارزش کار آنها را در داوطلبانه بودن ذکر کرد و گفت: کاری که از روی عشق و علاقه انجام شود، نتایج بهتری خواهد داشت.
غفاری توران در این نشست که به منظور ارزیابی کار سمن ها در امر شبکه سازی برگزار شد به بیان نقش سازمان های مردم نهاد در پویایی و شادابی جامعه پرداخت و با یادآوری این که استفاده از تجربیات مانع دوباره‎کاری می‎شود بر لزوم ارتباط سمن‎ها با یکدیگر تاکید نمود.
وی بر لزوم توجه سمن ها به آموزش در حوزه اشتغال و کارآفرینی تاکید کرد و افزود: مخاطبین که به هر یک از سازمان‎های مردم نهاد مراجعه می‎کنند، راهکارهای اشتغال و کارآفرینی برای آنها بازگو شود.
به گفته وی؛ اگر یک مخاطب راهکارهای اشتغال، کارآفرینی و مشاغل خانگی را بداند، کمتر دچار آسیب‎های اجتماعی می‎شود.
غفاری توجه به موضوع بهداشت و سلامت در امر خانه و خانواده به ویژه در حوزه بانوان را بااهمیت خواند و افزود: بانوان باید به سلامت خود بیشتر اهمیت دهند زیرا سلامت خانواده متاثر از سلامت زنان است.
وی اضافه کرد: تحرک، شادابی، ورزش، پرکردن اوقات فراغت، کاهش آسیب‎های اجتماعی، مصرف بهینه انرژی، اهدای خون از مواردی است که بانوان باید به آن بیشتر توجه کنند.
غفاری به برنامه‎ریزی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گلستان در برگزاری گرامی داشت دهه کرامت و روز دختر اشاره کرد و افزود: برنامه‎های امور بانوان به مشاوران دستگاه‎های اجرایی ابلاغ شده است و از سازمان های مردم نهاد نیز انتظار می رود برای بزرگداشت این روز برنامه ریزی داشته باشند.
در ادامه این نشست که با حضور برخی از رسانه های محلی برگزار شد، نمایندگانی از سمن ها گزارش عملکردی در این خصوص ارایه نموده و تجربیات خود رادر امر ارتباط و همکاری با سازمان های مردم نهاد و دستگاههای اجرایی بیان داشتند و در مورد مشکلات، موانع و چالش های موجود بحث و گفتگو کردند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.