این مطلب ۷۲۰ بار خوانده شده

فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد برای ترویج ازدواج آسان جوانان

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه ورود سازمان‌های مردم‌نهاد برای ترویج ازدواج آسان جوانان را بسیار اثرگذار برشمرد و گفت: جاری شدن معنویات در زندگی افراد می‌تواند زمینه رخ دادن بسیاری از معضلات را کاهش بدهد.
نسخه مناسب چاپ

مجتبی جوهری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با اشاره به فرا رسیدن هفته ازدواج از تاریخ ۱۳ شهریور، اظهار داشت: این نام‌گذاری به‌ مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) انجام گرفته است و تا تاریخ ۱۹ شهریور ماه برنامه‌های مختلفی در این هفته انجام می‌گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه روزهای این هفته با عناوینی نام‌گذاری شده‌اند و در هفته ازدواج امسال جوانان، ازدواج و توانمندسازی در راس توجه و تاکید قرار گرفته‌اند و مضمون اصلی شعارها را تشکیل می‌دهند، افزود: افزایش توان اقتصادی خانواده‌ها در برنامه‌ریزی و اقدامات اولویت اصلی وزارت ورزش و جوانان محسوب می‌شود.

وی مهارت‌های زندگی را از دیگر الزامات موفقیت در زندگی افراد بیان کرد و متذکر شد: جوانان برای تشکیل زندگی باید بتوانند امکانات حداقلی را برآورده کنند و در این راستا مهارت‌آموزی و انتخاب مسیر صحیح در مسائل اقتصادی بسیار مهم و ضروری است که این موضوع باید با همکاری سایر نهادها انجام بگیرد و مبحث مدیریت خانوادگی نیز از دیگر موضوعات اساسی است که به‌صورت یک فرآیند آموزشی می‌تواند تعلیم داده شود.

جوهری فرزندپروری که شامل زایمان به‌موقع و تربیت صحیح فرزندان است را هدف و اقدامی با اهمیت عنوان کرد که در دستورات دینی نیز مورد تاکید قرار گرفته است و ادامه داد: خانواده‌ها امروز در مباحث تربیت فرزندان و حتی مواجهه با محیط پیرامونی نیاز به اطلاعات لازم در حوزه مباحث ارتباطی دارند که با توجه به نقش رسانه‌ها و ابزار ارتباطی باید در این زمینه از آگاهی و اطلاعات لازم برخوردار باشند تا بتوانند هم شیوه صحیح استفاده از ابزار نوین تکنولوژی را به‌کار بگیرند و هم اینکه از آسیب‌های موجود دوری بگیرند.

این مسؤول ورود سازمان‌های مردم‌نهاد به این عرصه را بسیار مهم و اثرگذار برشمرد و خاطرنشان کرد: امروز معنویات و مباحث اخلاقی و فرهنگی به‌عنوان رکن اصلی زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها می‌تواند زمینه رخ دادن بسیاری از معضلات را کاهش بدهد و باید در این زمینه تمام تلاش خویش را به‌کار بگیریم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه ازدواج آسان جوانان را نکته‌ای مهم توصیف کرد که تا حدودی مورد غفلت قرار گرفته و در سایه تجملات و تشریفات غیرضروری موانعی برای تشکیل زندگی جوانان ایجاد کرده است و گفت: باید مسؤولان، خانواده‌ها و جوانان برای ازدواج آسان دست به‌دست یکدیگر بدهند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.