این مطلب ۸۵۰ بار خوانده شده

لزوم حمایت از مشارکت‌های مردمی در جهت مبارزه با اعتیاد

هنرمند و فعال مبارزه با موادمخدر گفت: باید سازمان‌های مردم نهاد در زمینه مبارزه با موادمخدر و اعتیاد از سوی نهادهای مسئول پشتیبانی شوند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد امیریل ارجمند هنرمند و فعال مبارزه با مواد مخدر در مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر که امروز(سه شنبه) برگزار شد، اظهار کرد: تشکل های مردمی در هر ملتی نماد توسعه یافتگی آن جامعه است؛ در ایران فعالان و فرهیختگان اجتماعی به عنوان بازوان توانمند دولت یکی از مصادیق عینی توسعه و مشارکت های مردمی در کشور هستند که با بسترسازی و ایجاد شرایط ساختاری مناسب در قالب سازمان های مردم نهاد و تشکل های اجتماعی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد فعالیت می کنند.

وی افزود: با استعانت و عنایت به پروردگار و در سال حمایت از کالای ایرانی و همچنین در راستای تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری به ویژه بند ۴ و ۷ سیاست ها و مفاد ۵۷ برنامه ششم توسعه مبنی بر لزوم اجتماعی شدن مبارزه با اعتیاد و استفاده از همه ظرفیت های اجتماعی بر صیانت از خانواده و بهبود یافتگان و در راستای تحقق تدابیر ابلاغی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر رحمانی فضلی و به استناد شعار جهانی مبارزه با مواد مخدر که می گوید "خوب گوش کن"؛ گوش کردن به سخنان کودکان و نوجوانان گام نخست در کمک به رشد سالم و ایمن آن ها است.

امیریل ارجمند گفت: ما جامعه فرهیختگان، هنرمندان، نخبگان، پیشکسوتان و مدیران و همچنین اعضای سازمان های مردم نهاد به عنوان سفیران اجتماعی در راستای ارتقای سطح مشارکت های مردمی با رویکرد پیشگیری و حمایت اجتماعی در جهت صیانت از کیان خانواده و ایران اسلامی گام برداشته و بهبود وضعیت اجتماعی را جزء اعتقادات خود می دانیم.

این هنرمند و فعال مبارزه با موادمخدر در ادامه گفت: ما فعالان اجتماعی، خیرین، دست اندرکاران اجتماعی فعال در حوزه توسعه مشارکت های مردمی به منظور کنترل و کاهش تقاضای موادمخدر و روانگردان ها با پوشش فراگیر در جامعه با تأکید بر سرمایه اجتماعی و ارتقای سطح مشارکت گرایی به تناسب تفاوت های بومی و نیازهای محلی عزم خویش را در طراحی، اجرا و همایش برنامه جامع مبارزه با اعتیاد، همگام با سیاست های وابسته و استراتژیک های کلان ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام می کنیم.

امیریل ارجمند تصریح کرد: ما گروه های فعال تشکل های اجتماعی که از مسئولان و دست اندرکاران مبارزه با موادمخدر اعم از دولتی و غیردولتی و به ویژه دستگاه های تخصصی و عضو ستاد مبارزه با موادمخدر تقاضا داریم با حمایت و پشتیبانی همه جانبه از فعالیت های سازمان های مردم نهاد به گسترش فضای اعتماد و تعامل و همچنین همدلی در امر اجتماعی شدن مبارزه با اعتیاد و با واسطه امور پیشگیری، درمان و حمایت های اجتماعی و تسهیل در امر مجوز موجبات ارتقای کمی و کیفی را فراهم آورد.

وی افزود: سازمان های مردم نهاد و فعالان اجتماعی در راه مبارزه فراگیر اجتماعی علیه اعتیاد در جامعه آماده اند تا با پشتیبانی و حمایت و مشارکت مسئولان فعال در حوزه تصمیم گیری ها در جهت ایجاد جامعه ایمن و عاری از اعتیاد گام بردارند.

امیریل ارجمند گفت: ما فعالان اجتماعی اعتقاد داریم که همیاری و مشارکت مردمی در جهت پیشگیری و درمان اعتیاد بسیار تأثیرگذار است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
هموطن غریب

سلام جناب سر دبیرخدانکه هیچ مردی پیش زن و بچه اش شرمنده بشه.مخلص کلام من در شهر دارلعباده(یزد)غریب هستم بدلیل مریضی وبیکاری الان گاز خانه را قطع کردن.خدا شاهده لوازم گرمایشی ،پخت وپز فقط یک پیک نیک داریم.ببین اگه یک مسلمون وخیر پیدا بشه ،قبض گاز منو پرداخت کنه.البته بدون ابرو ریزی.انشاالله عوضش رو از خدا بگیره.چنانچه کسی پیدا شد.با ایمیل ..