پنجشنبه 14 تیر 1397 | 11:44
لزوم استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی در تروج فرهنگ مصرف آب‌وبرق
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل برلزوم استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد در ترویج فرهنگ مصرف حامل‌های انرژی بویژه آب‌وبرق در این استان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد شفیع شفیعی شامگاه چهارشنبه در جلسه کمیته مشارکت های مردمی مدیریت بحران استان اردبیل افزود: دستگاه های ذیربط برای مقابله با بحران آب و مصرف بهینه حامل های انرژی با سازمان های مردم نهاد همکاری تنگاتنگی داشته باشند.

وی با اشاره به اعلام آمادگی سازمان های مردم نهاد استان برای آگاه سازی در ترویج فرهنگ مصرف درست آب و برق تصریح کرد: تشکل های مردمی فعال استان به صورت داوطلبانه آماده مشارکت برای آگاه سازی و مشارکت در نهادینه کردن فرهنگ درست در مصرف انرژی هستند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل در عین حال تاکید کرد که دستگاه های متولی باید در حوزه فرهنگ سازی برای مصرف بهینه آب و برق برنامه مدونی داشته و مشارکت همگانی را در این خصوص دامن بزنند.

وی اضافه کرد: لازم است همه دستگاه ها بویژه نهادهای متولی و نیز فرهنگی و اجتماعی بحران آب را جدی بگیرند و برای مبارزه و اصلاح الگوی مصرف برنامه ریزی و آگاه سازی های لازم را انجام دهند.

شفیعی فرهنگ سازی برای کاهش مصرف آب در حوزه کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: سازمان جهاد کشاورزی  باید برای اصلاح الگوی کشت در راستای مصرف بهینه آب آموزش های لازم را به کشاورزان بدهد.

وی با بیان اینکه بیشترین مصرف آب در حوزه کشاورزی است، به ضرورت آموزش و نهادینه شدن در این زمینه تاکید کرد و بیان داشت: این آموزش ها سبب می شود کشاورزان در بحث صرفه جویی مصرف آب با اجرای شبکه های نوین آبیاری با بحران آب مقابله کنند.

منبع: مهر