این مطلب ۱۵۸ بار خوانده شده

توانمندسازی سمن ها برای کاهش آسیب ها ضروری است

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزدگفت: توانمندسازی سازمان های مردم نهاد و توسعه فعالیت مردمی آنها با هدف تقویت مشارکت های اجتماعی و کنترل آسیب های اجتماعی ضروری است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد به نقل ازروابط عمومی استانداری یزد، فخرالسادات خامسی در بازدید از بنیاد رفاه کودک و موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی محمدرسول الله (ص) استان بر استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد توسط دستگاه های دولتی تاکید کرد و افزود: تحقق این رویکرد از سیاست های قابل توجه دولت تدبیر و امید در زمینه جذب مشارکت های مردمی است. 
وی اظهار کرد: از سوی دیگر هم افزایی و تجمیع توانمندی های مختلف این سازمان ها به منظور خدمات رسانی هرچه بهتر به گروه های هدف نیز از دیگر مواردی است که تحقق آن اثرگذاری سازمان های مردم نهاد در اجتماع را دو چندان می سازد. 
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد خاطرنشان کرد: خوشبختانه سازمان های مردم نهاد روز به روز در قالب های تخصصی تر وارد شده و به فعالیت می پردازند از این رو برای همکاری و فعالیت در بخش های مختلف و با نگاه مردمی زمینه های خوبی فراهم شده است. 
بنیاد رفاه کودک استان یزد که در زمینه حمایت از کودکان با استعداد و بی بضاعت فعالیت می کند ۱۳۰ کودک را تحت حمایت و پوشش خود دارد، موسسه محمد رسول الله (ص) نیز در زمینه کمک به کودکان مبتلا به سرطان برای تامین دارو و رفع مشکلات معیشتی آنان مشغول به فعالیت است که حدود ۷۰۰ کودک سرطانی استان را زیر پوشش قرار داده که نیمی از آن ها بومی هستند. 
همچنین هر دو موسسه ذکر شده با استفاده از ظرفیت های خیران استان فعالیت می کنند. 
در استان یزد حدود ۲۰۰ سازمان مردم نهاد فعالیت دارند که مجوز خود را از وزارت کشور، استانداری و یا فرمانداری ها کسب کرده اند. 

استانها: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.