این مطلب ۱۸۰ بار خوانده شده

سازمان های مردم نهاد در معرفی قابلیت های گردشگری اردبیل مشارکت کنند

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل خواستار مشارکت سازمان های مردم نهاد در معرفی قابلیت های گردشگری این استان شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد   از اردبیل، نادر فلاحی ظهر پنج شنبه در نشست صمیمی با اعضای برخی سازمان های مردم نهاد اردبیل تصریح کرد: معرفی توانمندی های استان در حوزه گردشگری به تنهایی در توان اداره کل میراث فرهنگی نیست.

او افزود: نهادهای مدنی و سازمان های مردم نهاد نقش موثری در معرفی قابلیت ها دارند و می توانند توانمندی های اردبیل را در سه سطح استانی، ملی و جهانی معرفی کنند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید کرد: صرف معرفی قابلیت های استان در کانال های مجازی استانی مقبول نیست و ما نیازمند معرفی توانمندی ها در سطح ملی و جهانی هستیم.

فلاحی به ضرورت تعریف شبکه های منسجم معرفی توانمندی ها اشاره و تصریح کرد: از سویی انتظار می رود در معرفی توانمندی های بوم گردی، تولیدات صنایع دستی، بازاریابی و فروش صنایع دستی، مدیریت پسماند مناطق گردشگری، آموزش و فرهنگ سازی و معرفی آثار تاریخی و فرهنگی سمن ها یاری گر ما باشند.

او با اذعان به اینکه صرف انتقاد و طرح نارسایی ها نمی تواند سازنده باشد، ادامه داد: در عین حال که رسانه ها به طرح مشکلات و موانع می پردازند انتظار می رود راهکارهای عملیاتی توسعه صنعت گردشگری استان را نیز مطرح کنند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به ظرفیت اشتغال زایی در حوزه گردشگری اشاره و تاکید کرد: سازمان های مردم نهاد می توانند در این عرصه نیز ورود کرده و نسبت به رونق اشتغال زایی و تعریف ظرفیت های اشتغال یاری گر اداره کل میراث فرهنگی باشند.

منبع:خبرگزاری اقتصادی ایران

استانها: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.