این مطلب ۱۴۴ بار خوانده شده

ادغام وزارت ورزش و جوانان خیانتی بزرگ به کشور بود

امام جمعه اردبیل گفت: برای این که مشکلات و دغدغه‌های جوانان را برطرف کنیم باید وزارت ورزش و جوانان تفکیک شده و یک وزارت مستقل برای حل مشکلات جوانان ایجاد شود
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از اردبیل، آیت‌الله سید حسن عاملی عصر دیروز در دیدار با اعضای سازمانهای مردم نهاد و جوانان نخبه اردبیل اظهار داشت: تربیت نسل جوان موضوعی است که از اهمیت بسیار ویژه‌ای در آینده کشور برخوردار بوده و  باید فعالیت تخصصی در ارتباط با ساماندهی امور جوانان و دغدغه‌های آنان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه فعالیت وزارت ورزش و جوانان در حوزه ورزش مناسب اما در حوزه جوانان عملکرد قابل قبولی نداشته‌ افزود: ادغام وزارت ورزش و جوانان خیانتی بزرگ به کشور بود.

امام جمعه اردبیل گفت: متاسفانه تخصصهای لازم در وزارت ورزش و جوانان برای برطرف کردن مشکلات جوانان و برنامه‌ریزی مناسب برای این حوزه وجود ندارد و نیاز است این دو وزارتخانه از همدیگر تفکیک شده و به نیازهای جوانان به طور تخصصی و کارشناسانه توجه شود.

 وی تصریح کرد: برطرف کردن نیازهای جوانان نیازمند بهره‌گیری از ظرفیت‌های متخصصان زبده است که باید نمایندگان مجلس برای ایجاد وزارتخانه مستقل برای جوانان اقدام کرده و با یک استراتژی مناسب برنامه‌های حوزه‌های جوانان را پیش ببرند.

سرپرست اداره کل ورزش وجوانان استان نیزافزود: فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در حوزه‌های مختلف مفیده بوده و برای حمایت از این سازمانها انتظار داریم نهادها و دستگاه‌های دولتی اختیار برخی کارهای خود را به سازمان‌های مردم نهاد واگذار کنند.

آقاخانی افزایش خانه‌های جوان و ایجاد فضای مناسب را اولویت اصلی اداره کل ورزش و جوانان استان دانست و افزود: سال گذشته فعالیت ۴۹ سازمان مردم نهاد در سطح استان به ثبت رسیده و ۳۰ کارگاه آموزشی برای توانمندسازی اعضای سازمان‌های مردم نهاد برگزار شده است.

 

 

استانها: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.