این مطلب ۱۵۸ بار خوانده شده

مبارزه با مواد مخدر باید مردمی شود

معاون سیاسی استاندار:در راه مبارزه با مواد مخدر شهیدان بسیاری تقدیم شده است و این عملکرد جدی نظام می طلبد که برای مبارزه با مواد مخدر و گسترش اعتیاد پیگیری ، تلاش و فعالبت بیشتری انجام دهیم و در این راه می توانیم از خود مردم و سمن ها و سازمان های مردم نهاد استفاده کنیم .
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد به نقل ازروابط عمومی استانداری ایلام محمد نوذری در جلسه شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر اظهار کرد: در بحث مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد هر چه به سمت مردمی شدن و استفاده از ظرفیت سمن ها و سازمان های مردم نهاد موفق تر خواهیم بود چرا که هر کاری را به مردم واگذار کردیم موفق بوده ایم . 
معاون سیاسی امنیتی استاندار یکی از بزرگترین معضلات قرن ۲۱ را اعتیاد و مواد مخدر دانست و بیان داشت: با توجه به شرایط خاص کشور که در همسایگی کشورهایی که بالاترین تولید مواد مخدر را دارند قرار دارد و به طور مثال در کشور افغانستان بیش از ۷ هزار تن خشخاش در ۲۱۰ هزار هکتار زیر کشت است که این تهدید بسیار بزرگی برای گسترش اعتیاد در کشور است 
وی با بیان این که نظام جمهوری اسلامی عزم جدی برای مبارزه با مواد مخدر دارد ادامه داد: در راه مبارزه با مواد مخدر شهیدان بسیاری تقدیم شده است و این عملکرد جدی نظام می طلبد که برای مبارزه با مواد مخدر و گسترش اعتیاد پیگیری ، تلاش و فعالبت بیشتری انجام دهیم و در این راه می توانیم از خود مردم و سمن ها و سازمان های مردم نهاد استفاده کنیم . 
محمد نوذری تصریح کرد: اکنون بیشترین مبارزه با کشور ما در بحث جنگ نرم است و یکی از ابزارهای آن مواد مخدر و اعتیاد است وقتی جوانی از یک خانواده دچار اعتیاد می شود کل خانواده را دچار مشکل خواهد کرد که برنامه ریزی مناسبی برای در این خصوص در سال ۹۷ انجام شود . ما در این خصوص تفاهم نامه های خوبی با نهادها و سازمان های مردم نهاد امضاء شده است .
وی با ارائه آمارهای اعتیاد در استان بیان داشت: ما در کشور رتبه خوبی را داریم و در سال ۹۵ رتبه استان ایلام در کشور ۲۶ بوده و تعداد معتادین استان نیز حدود ۱۱ هزار نفر است که می توان با کمک همه ی مردم و دوستان نسبت به کاهش این آمار در سال ۹۷ اقدام نماییم .
 

استانها: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.