سه شنبه 28 فروردین 1397 | 11:39
کارآفرینی و اشتغالزایی برای جوانان در گرو امکانات شهرداری‌ها و سازمان‌های مردم نهاد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد کارآفرینی اجتماعی و اشتغال زایی برای جوانان با کمک زیرساخت های شهرداری و ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد امکان پذیر است.

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل کارگروه مشترک بین وزارتخانه خود و سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران را که برای اولین بار انجام می شود، راهکاری موثر برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، توانمندسازی و کارآفرینی و قابل ارتقاء دانست.

وی افزود: با ایجاد ارتباط مناسب و تعامل و بهره مندی از دستگاه های دولتی و غیردولتی و عمومی جهت هم افزایی توان خدماتی، می توان شاهد کاهش آسیب اجتماعی در جامعه و ارتقای توانمندی های سازمان متولی آن در شهرداری تهران بود.

ربیعی با اشاره به شعار امسال، «حمایت از کالای ایرانی» ضمن اعلام آمادگی برای همکاری عنوان کرد: امیدواریم تا همگام با شهرداری تهران بتوان شرایط خاصی را برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان شهر تهران به عنوان یک پایلوت بزرگ به انجام برسانیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به موضوع توانمندسازی و کارآفرینی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد، دستگاه های همکار و زیرساخت های شهرداری تهران می تواند سبب ایجاد کارآفرینی اجتماعی و افزایش مشارکت در موضوع توانمندسازی مددجویان و اقشار در معرض آسیب شود.

ربیعی با اشاره به اینکه دولت برنامه های گسترده ای برای اشتغال جوانان دارد، خاطرنشان کرد: دولت از هیچ تلاشی برای حل مسائل کشور فروگذار نخواهد کرد و قطعا بدون هماهنگی دستگاه های مختلف دولتی و غیردولتی و به ویژه مردم نمی تواند به حرکت خود ادامه دهد، بنابراین باید راهکار مناسبی را برای حل مسائل بیاندیشم که شهرداری تهران را به واسطه ظرفیت ها و دانش موجود در این بین بازوی خوبی برای حل چنین مسائلی می دانیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان