این مطلب ۱۹۰ بار خوانده شده

برخورد جدی با ارائه آموزش‌های مرتبط با «۲۰۳۰»

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس کاملا منتفی شده، گفت: در صورتی که سازمان های مردم نهاد با ورود به مدارس، قصد آموزش در این زمینه را داشته باشند، به شدت با آنها برخورد می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس کاملا منتفی شده، گفت: در صورتی که سازمان های مردم نهاد با ورود به مدارس، قصد آموزش در این زمینه را داشته باشند، به شدت با آنها برخورد می‌شود.

سید محمد بطحایی تاکید کرد: آموزش‌ها درباره سند ۲۰۳۰ حتی از طریق سازمان های مردم نهاد که وارد مدارس می‌شوند، به دانش‌آموزان ارائه نشود.

وی یادآور شد: در هر جلسه‌ای که با مدیران کل دارم، تاکید می‌کنم، به هیچ عنوان نه تنها سند ۲۰۳۰ بلکه آموزش‌هایی که به نوعی با این سند مرتبط می‌شوند، نیز نباید به دانش ‌آموزان ارائه شود.

مبانی توسعه پایدار ۲۰۳۰ شامل ۱۷ هدف اصلی و ۱۶۹ هدف فرعی در سپتامبر ۲۰۱۵ (شهریور ۹۴) به منظور اقدام عملی همه کشورها برای تحقق حکومت یکپارچه در سازمان ملل ارایه شد.

ایران نیز از کشورهای شرکت کننده در این اجلاس بود که متعهد به اجرای این سند شد و پس از آن سند ملی آموزش ۲۰۳۰ جمهوری اسلامی ایران با مدیریت و برنامه‌ ریزی دفتر یونسکو در ایران با تشکیل ۳۰ کارگروه تخصصی تدوین و آماده و در تاریخ بیستم آذر ۹۵ رونمایی شد.

رهبران کشورهای عضو سازمان ملل، در سپتامبر ۲۰۱۵ در اجلاس عالی‌رتبه سازمان ملل تعهد کردند دستور کار جهانی توسعه پایدار ۲۰۳۰ را در سیاست گذاری‌های کلان خود در سطح ملی از اول ژانویه سال ۲۰۱۶ اجرایی کنند.

بر این ‌اساس در بخش اهداف آموزشی، موضوع آموزش و یادگیری مادام‌العمر با کیفیت، ‌برابر و فراگیر برای همه با محوریت یونسکو تعیین شده که ایران نیز متعهد به اجرای آن و مولفه‌های کلیدی در برنامه آموزش ۲۰۳۰ شامل برابری و فراگیر بودن، دسترسی برابر، عادلانه و با کیفیت، برابری جنسیتی، کیفیت آموزش و یادگیری مادام العمر است.

به دنبال کش و قوس های فراوان درباره اجرا شدن یا اجرا نشدن سند ۲۰۳۰، سرانجام با تاکید رهبر معظم انقلاب و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، اجرای سند متوقف و برای همیشه پرونده آن بسته شد.

ساعات آموزشی دروس قرآنی در مدارس کم نشده است

وزیر آموزش و پرورش درباره انتشار اخباری مبنی بر کاهش زمان دروس قرآنی در مدارس ادامه داد: ساعات آموزش دروس دینی و قرآن به هیچ عنوان در مدارس کاهش نیافته است.

بطحایی اظهار کرد: اگرچه این خبر را دیده ام اما هنوز موفق نشده‌ام، از مرجع خبر پیگیری‌های لازم در این باره را انجام دهم.

منبع: ایلنا

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.