این مطلب ۳۲۱ بار خوانده شده

سازمانهای مردم نهاد حوزه زنان می توانند نقش مهمی در توسعه ملی و کاهش آسیبهای اجتماعی ایفا کنند

معاون مشارکتهای اجتماعی سازمان اجتماعی وزارت کشور در همایش سازمانهای مردم نهاد زنان گفت: سازمانهای مردم نهاد حوزه زنان می توانند نقش مهمی در توسعه ملی و کاهش آسیبهای اجتماعی ایفا کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد اکبری معاون مشارکتهای اجتماعی سازمان اجتماعی وزارت کشور در همایش سازمانهای مردم نهاد زنان گفت: سازمانهای مردم نهاد حوزه زنان می توانند نقش مهمی در توسعه ملی و کاهش آسیبهای اجتماعی ایفا کنند.
اکبری با اشاره به روند جهاني رشد سمن‌ها  و اهمیت آنها گفت: از مهمترین کارکرد سازمانهای مردم نهاد  مداخله در مسائل اجتماعي است که شامل مواردی چون  سهیم شدن در توسعه ملی با تلاش برای رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر، کاهش فقر و توانمندسازی گروه های حاشیه ای و محروم، حساس  سازی جامعه در قبال امور مربوط  به خود همچون محيط زيست، مسائل كودكان و  تجربه و آزمودن رویکردهای نوین و خلاقانه در ارائه خدمات اجتماعی میشود .
وی دیگر نقش سازمانهای مردم نهاد را کاهش بار تصدی گری دولت در حوزه مسائل اجتماعی، انتقال خواسته‌های افراد و گروه هایی که به مجاري سیاست‌گذاری دسترسی ندارند به تصمیم‌گیران از طريق واسطه‌گری بین دولت و جامعه بیان کرد و گفت وزارت کشور بستر مناسبی را برای نقش آفرینی سازمانهای مردم نهاد ایجاد کرده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.