این مطلب ۲۶۵ بار خوانده شده
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه:

گروه های مردم نهاد از ظرفیت مناسبی برای تقویت فرهنگ کتابخوانی برخوردارند

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: باید ظرفیت سازمانهای مردم نهاد در جهت تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح جامعه به کار گرفته شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه روز دوشنبه به نقل از محمدابراهیم الهی تبار در جلسه انجمن کتابخانه های استان اعلام کرد: ترویج کتابخوانی از ضرورتها و اولویت های جامعه است و همه مسئولان باید تمام تلاش خود را برای ترویج این هدف فرهنگی بکار بگیرند.
وی افزود: مطالعه و کتابخوانی یک راه موثر برای افزایش آگاهی مردم است و تاثیر چنین کارهای فرهنگی در بالا رفتن کیفیت زندگی و امنیت روانی جامعه دارد. به همین دلیل باید یک برنامه ریزی منسجم چه در حوزه سخت افزاری و چه در حوزه نرم افزاری تدوین شود که منجر به تصمیم سازی و تصمیم گیری های درست و مناسب شود.
الهی تبار افزود: باید ظرفیت سازمانهای مردم نهاد در جهت تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح جامعه به کار گرفته شود. همچنین از ظرفیت اساتید حوزه و دانشگاه، مساجد، آموزش و پرورش، نخبگان و... استفاده شود.
وی در ادامه افزود: ما به دنبال این هستیم که با توجه به ظرفیتهای زیادی که وجود دارد، منشور و سیاستهای فرهنگی را تکمیل و ضرورتهای فرهنگی را احصاء کنیم.
الهی تبار با تاکید بر ضرورت پرداخت سهم نیم درصدی شهرداری ها به حساب نهاد کتابخانه ها گفت: شهرداری ها باید نیم درصد از درآمد سالیانه خود را به حساب نهاد کتابخوانه ها واریز کنند و انتظار می رود هر شهرداری که بدهی در این زمینه دارد در اسرع وقت پرداخت کند.
وی با اشاره به ضرورت تکمیل کتابخانه مرکزی گفت: باید همه ظرفیتها را برای تکمیل کتابخانه مرکزی به عنوان یک ضرورت فرهنگی در استان به کار گیریم.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۷۷ باب کتابخانه‌ عمومی نهادی و ۱۹ باب کتابخانه‌های عمومی مشارکتی است.

استانها: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.