این مطلب ۳۱۴ بار خوانده شده

راهکارهای حمایت از منابع طبیعی و محیط‌زیست با تقویت بُعد نظارتی محقق می‌شود

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس آماده همکاری با متخصصان و سازمان‌های مردم نهاد است، گفت: با تقویت بُعد نظارتی راهکارهای حمایت از منابع طبیعی و محیط زیست محقق می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد از کرج، علیرضا محجوب ظهر امروز در همایش ملی بررسی ساختار تشکیلاتی مدیریت منابع طبیعی‌ و محیط زیست ایران که در سالن امام خمینی دانشکده کشاورزی کرج برگزار شد، اظهار داشت: کشور ایران درست دیده نشده و باید به آن به‌عنوان یک بوم تاریخی نگاه شود. سازمان‌های مردم نهاد و اتحادیه‌ها سبب یک حرکت رو به جلو می‌شوند و امروز در عرصه محیط زیست و منابع طبیعی حرف اول را می‌زنند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه در ارتباط با آمایش سرزمین حرف‌های زیادی زده شده ولی اقدامی صورت نگرفته است، عنوان کرد: در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی علاوه بر اراده جمعی مجلس و  دولت، همه ارکان کشور باید  یک فرهنگ عمومی را تشکیل دهند و اگر این ارکان به خوبی اجرا نشود سبب  عقب ماندگی در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی می‌شود.

وی با تاکید براینکه مجلس شورای اسلامی آماده همکاری برای تصویب قوانین در این بخش است، گفت: گلوگاه‌های نظارتی در این باره باید مشخص و تعیین شده و پیچ و مهره این حرکت باید محکم و شناخته شود.

محجوب با بیان اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس آماده همکاری با متخصصان و سازمان‌های مردم نهاد است، بیان کرد: ما نباید هزینه برایمان مهم باشد و باید با کمک افراد متخصص در این حوزه به تلاش خود ادامه دهیم و با پشت سر گذاشتن سختی ها رو به جلو حرکت کنیم؛ با  تقویت بعد نظارتی راهکارهای حمایت از منابع طبیعی و محیط زیست محقق می‌شود.

تسنیم

استانها: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.