این مطلب ۴۲۴ بار خوانده شده

مشارکت بخش مردمی و دولتی در حفاظت از محیط زیست

مدیر کل دفتر حیات وحش و آبزیان آب‌های داخلی سازمان حفاظت محیط زیست کشور از تشکیل کمیته امداد و نجات حیات وحش کشور متشکل از نمایندگان منتخب تعدادی از گروه های مردم نهاد فعال در زمینه امداد و نجات گونه‌های جانوری و برگزاری جلسات متعدد در این زمینه خبر داد .
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی محیط زیست مجید خرازیان مقدم افزود: تدوین سند امداد و نجات حیات وحش کشورگامی در جهت نجات و کاهش تلفات گونه‌های جانوری در معرض تهدید است.

مدیر کل دفتر حیات وحش و آبزیان آب‌های داخلی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این مطلب گفت: گونه‌های جانوری در حیات وحش همواره در معرض خطرات متعدد از جمله حوادث جاده‌ای،تله‌گذاری و بیماری‌های ناشی از فعالیت‌های غیرمجاز هستند. لذا موضوع ساماندهی امداد و نجات حیات وحش به عنوان یکی از برنامه‌های مهم  دفتر حیات وحش و آبزیان آب‌های داخلی طی سال گذشته پیشنهاد شد و پس از اخذ موافقت معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست مورد پیگیری قرار گرفت.

وی افزود : قرارداد طرح تدوین سند راهبردی امداد و نجات حیات وحش کشور با نماینده منتخب سمن ها در تیرماه سال جاری منعقد شد. با شروع به کار رسمی کمیته امداد و نجات در سال جاری مقرر شد انجام فعالیت‌های آموزشی ، جذب علاقه‌مندان و تربیت آنان برای امدادگری گونه‌های جانوری وحشی آسیب‌دیده تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست و در قالب پایلوت در سه استان کشور انجام گیرد.

به گفته خرازیان مقدم، یکی از اهداف مهم تشکیل این کمیته جلب مشارکت بخش مردمی در کنار بخش دولتی متولی امر حفاظت از حیات وحش بوده است تا ضمن بهره‌مندی از کلیه ظرفیت‌ها از همکاری گروه‌ها و سمن‌های فعال در زمینه امدادگری وحفاظت از حیات وحش نیز استفاده شود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، مدیر کل دفتر حیات وحش و آبزیان آب‌های داخلی سازمان حفاظت محیط زیست اظهارداشت: در مرحله اول ضمن انجام اقدامات مورد نیاز در زمینه امداد و نجات حیات وحش کشور در استان‌های منتخب و تدوین سند راهبردی امداد و نجات حیات وحش در مرحله دوم نیز امداد و نجات گونه‌های جانوری بتدریج و در طی برنامه پنج ساله ششم توسعه ، در کلیه استانهای کشور با همکاری سمن‌ها و تشکل‌های زیست‌محیطی فعال و سایر علاقمندان به حیات وحش کشور عملیاتی شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.