این مطلب ۱۴۲ بار خوانده شده

درخواست کمک رییس کل دادگستری گلستان از رسانه ها و سازمانهای مردم نهاد

رسانه ها، سازمان های مردم نهاد و فضای مجازی می توانند برای ایجاد حساسیت در جامعه و جلب کمک های ملی و بین المللی به منظور کمک به نجات خلیج گرگان، تاثیرگذار باشند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان با تاکید بر اینکه رسانه‌ها برای نجات خلیج گرگان باید فعال تر عمل کنند، گفت: به گفته کارشناسان هم اکنون نیز زیست جانوری و گیاهی این منطقه به خطر افتاده که اگر چاره اندیشی نشود زندگی انسان ها را در معرض خطر قرار می دهد.

وی در ادامه با بیان این که شورای حفظ بیت المال برای حفظ انفال و بیت المال تکلیف دارد، تصریح کرد: ما به دنبال ایجاد حساسیت بین مردم و پای کار آوردن همه مدیرانی هستیم که در این زمینه مسئولیت دارند.

هاشمیان ادامه داد: آشوراده و خلیج گرگان موضوع امروز جلسه شورای حفظ بیت المال استان بود، اما با توجه به اهمیت و گستردگی موضوع، جلسه فوق العاده دیگری به صورت اختصاصی به خلیج گرگان و جزیره آشوراده می پردازد.

رییس کل دادگستری استان گلستان در بخش دیگری از سخنان خود از ناکارآمدی برخی قوانین در زمینه حفظ کاربری اراضی و منابع طبیعی انتقاد کرد و گفت: شرط ها و تبصره های موجود در برخی قوانین، اصل قانون را زیر سئوال می برند و راه را برای دست اندازی قانونی، هموار می‌کند.

وی از دستگاه‌های اجرایی استان خواست هرگونه ملاحظات در تغییر کاربری‌ها مانند تغییر حریم راه‌ها، رودخانه ها و تغییر بافت های روستایی و شهری را به شورای بیت المال اعلام کنند تا جلوی سوء استفاده های احتمالی گرفته شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز در این جلسه با اشاره به ساخت غیرمجاز چند هزار واحد مسکونی طی سال های گذشته در روستای زیارت گرگان، گفت: به زودی سازه های غیرمجاز در روستای زیارت به ویژه بناهایی که در شیب بالای ۱۵ درجه، حاشیه رودخانه ها، حاشیه راه ها و برق ساخته شده اند تعیین تکلیف خواهند شد.

حجت الاسلام سید مصطفی حقی تاکید کرد: با ساخت و سازهای غیر مجاز جدید به شدت برخورد می کنیم و کوتاه نمی آییم.

حقی افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز در روستای زیارت گرگان و سایر مناطق در معرض خطر استان، پای ثابت جلسه های شورای حفظ بیت المال استان است تا این موضوع به دست فراموشی سپرده نشود.

 

استانها: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.