این مطلب ۳۱۴ بار خوانده شده

دبیر کل سازمان همکاری اسلامی جامعه جهانی را به کمک برای مردم فلسطین فراخواند

دبیر کل سازمان همکاری اسلامی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، سازمان‌های مردم نهاد، بخش خصوصی و تمامی سازمان‌های مالی و دولتی را به کمک برای مردم قدس فراخواند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد به نقل از پایگاه اینترنتی تی آر تی ترکیه، یوسف بن احمد العثیمین، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی در نشست فوق العاده کمیته اجرایی وزرای خارجه کشورهای عضو این سازمان که به درخواست ترکیه و برای بررسی تحولات اخیر در قدس و حرم شریف در استانبول برگزار می‌شود، کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، سازمان‌های مردم نهاد، بخش خصوصی و تمامی سازمان‌های مالی و دولتی را به کمک برای مردم قدس فراخواند.

العثیمین افزود: "سازمان همکاری اسلامی با همکاری بانک توسعه اسلامی، پروژه‌هایی در رابطه با رفع مایحتاج فلسطین در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعی این کشور اجرایی می‌کند. از سوی دیگر با همکاری صندوق همبستگی اسلامی نیز کمک مالی به ارزش ۲۷ میلیون دلار در پروژه‌های در دست اجرای این کشور ارائه می‌دهد".

وی ادامه داد: ادامه نقض حقوق مردم فلسطین در قدس از سوی اسرائیل، مسئولیت جمعی و فردی بر دوش اعضای سازمان برای مبارزه با این اقدامات اسرائیل می‌گذارد. در راستای توقف نقض حقوق از سوی اسرائیل و حملات این کشور در قدس، باید ضمن قبول مسئولیت با جامعه جهانی همکاری‌های لازم صورت گیرد و از سوی دیگر باید حفاظت بین‌المللی از مردم فلسطین صورت گیرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.