این مطلب ۴۱۲ بار خوانده شده

میانگین کارهای داوطلبانه در ایران مطلوب نیست

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: امروزه بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ سازمان مردم نهاد فعال در کشور به صورت تخصصی در حوزه ی اعتیاد کار داوطلبانه انجام می دهند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی اعتیاد و اقدامات پیشگیرانه، با حضور محمد بیرجندی (مدیرکل دفتر توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه محمد بیرجندی با اشاره به سیاست های کلان کشور در رابطه با اعتیاد و مواد مخدر، گفت: پیشگیری از بروز اعتیاد یکی از اولویت های قانون و سیاست های کلان کشور در زمینه ی اعتیاد و مواد مخدر است.

وی با اشاره به تاثیر اطلاع رسانی صحیح در روند پیشگیری از اعتیاد، اظهار داشت:مردم با دسترسی آسان به اطلاعات، روند فرهنگسازی در حوزه ی اعتیاد را پیش گرفته و سبب توسعه ی مشارکت های مردمی می شوند.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه ی پیشگیری از اعتیاد، توضیح داد: امروزه بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ سازمان مردم نهاد فعال در کشور به صورت تخصصی در حوزه ی اعتیاد کار داوطلبانه انجام می دهند، به طوری که ۴۵ درصد از این سازمان ها در حوزه ی فرهنگی پیشگیری فعالیت می کنند.

وی همچنین در ادامه افزود: مداخله ی هدفمند و تخصصی در محیط های گوناگون از مهم ترین ماموریت های اصلی سازمان های مردم نهاد در حوزه ی پیشگیری از اعتیاد است.

محمد بیرجندی با بیان این که میانگین کارهای داوطلبانه در سایر کشورها سه ساعت و نیم در طول یک شبانه روز است، عنوان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده میانگین کارهای داوطلبانه در کشور ایران در طول شبانه روز کمتر از یک ساعت

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.