دوشنبه 22 خرداد 1396 | 12:27
ظرفیت سازمان‌های مردم‌ نهاد لرستان برای ترویج حجاب به کار گرفته شود
مسئول بسیج زنان سپاه استان لرستان گفت:حجاب و عفاف مطالبه عمومی است و نیازمند مشارکت مردم است بنابراین می‌توان از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد جهت ترویج حجاب استفاده کرد.

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد از خرم‌آباد، مریم سپهوند ظهر امروز در جلسه بزرگداشت هفته حجاب و عفاف که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: در جامعه امروز ما ترویج مسئله حجاب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که باید علاوه بر معرفی الگوی آن، ترویج نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه ترویج حجاب و عفاف نیازمند همت بیشتری است،افزود: احکام مربوط به حجاب نیز باید به‌صورت کامل‌تر و بهتری در جامعه رواج یابد و آن‌ها در فضاهای عمومی و پررفت‌وآمد بیشتر بیان کنیم.

مسئول بسیج زنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان عنوان کرد: حفظ حجاب تنها به زنان مربوط نیست و مردان نیز باید به آن بپردازند و در جامعه امروز این مسئله اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی بیان کرد: برنامه‌های ویژه‌ای برای هفته جاری در نظر گرفته‌شده است و از بین آن‌ها می‌توان به برگزاری راهپیمایی 21 تیر با محوریت تأثیر حجاب در جامعه اشاره کرد.

سپهوند خاطرنشان کرد: حجاب و عفاف مطالبه عمومی است و نیازمند مشارکت مردم است بنابراین از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد نیز می‌توان در جهت ترویج حجاب استفاده کرد.

وی اظهارداشت: معرفی الگوی زن همتراز انقلاب اسلامی، برگزاری کارگاه حجاب و عفاف با موضوع تأثیر حجاب بر تحکیم بنیان خانواده و برگزاری همایش‌ها و جلسات در این زمینه از دیگر برنامه‌های این هفته است.

منبع: تسنیم