این مطلب ۳۵۸ بار خوانده شده

واکنش قطر به فهرست تروریستی اعلامی از سوی کشورهای عربی

سازمان تنظیم امور خیریه قطر قرار دادن برخی از سازمان‌های مردم نهاد این کشور در فهرست "تروریسم" از سوی عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر را محکوم کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد به نقل از آناتولی، سازمان تنظیم امور خیریه قطر (RACA) با انتشار بیانیه‌ای به قرار دادن برخی از سازمان‌های مردم نهاد این کشور در فهرست "تروریسم" از سوی عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر واکنش نشان داد و هر نوع اتهامی در این زمینه را مردود دانست.

در این بیانیه تاکید شده که نهاد و سازمان های قطری که اسامی آن ها در فهرست مذکور قرار گرفته است از هیچ فعالیت تروریستی حمایت مالی نکرده و در این مورد تردیدی وجود ندارد.

در بخش دیگر این بیانیه تصریح شده است که بیانیه مشترک کشورهای فوق باعث حیرت و تعجب همگان شده و دولت قطر برای حفاظت از فعالیت های بشردوستانه در این کشور تمام تلاش های قانونی خود را به کار خواهد گرفت.

در پایان این بیانیه ضمن اشاره به اینکه نهاد و سازمان‌های مذکور در بیش از ۷۰ کشور جهان فعالیت‌های بشردوستانه انجام داده و تاکنون هیچ نوع اتهامی از سوی این کشورها علیه این نهادها و سازمان‌ها در این زمینه مطرح نشده، خاطر نشان شده است: این نهادها و سازمان‌های قطری فعالیت‌های بشردوستانه خود را با همکاری و هماهنگی نهاد و سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل در نقاط مختلف جهان انجام داده است.

عربستان سعودی، امارات و بحرین و مصر با گذشت چهار روز از قطع روابط با قطر روز جمعه گذشته با صدور بیانیه‌ای مشترک، ۵۹ شخصیت و ۱۲ نهاد مختلف قطری و برخی کشورهای عربی را به فهرست تروریسم افزوده و مشمول تحریم معرفی کردند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.