پنجشنبه 18 خرداد 1396 | 12:40
پرداخت تسهيلات قرض الحسنه با كارمزد ۴ درصد
مرتضی اکبری مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در جمع خيرين سلامت که در مرکز بين المللي همايش هاي رازي دانشگاه علوم پزشكي ايران با حضور قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت برگزار شد بيان داشت: اين بانك داراي ساختاري اجتماعي است و منابع آن از محل سپرده گذاري خيرين آحاد جامعه سازمان ها و ارگان هاي مردم نهاد تامين شده است

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد مرتضي اکبري در جمع خيرين حوزه سلامت، ضمن اشاره به سبد محصولات و تاريخچه بانک بيان داشت: بانک قرض الحسنه مهر ايران افتخار دارد تا به عنوان اولين و بزرگترين بانك تخصصي قرض الحسنه در كشور به هموطنان عزيزمان خدمات بانكي در بستر قرض الحسنه اعطا نمايد.

وی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران یک بانک اجتماعی است که داراي ساختاري متفاوت از ساختار ساير بانك هاي تجاري كشور مي باشد و كاركرد آن پرداخت تسهيلات قرض الحسنه با كارمزد حداكثر تا ۴ درصد مي باشد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: این بانک در طول مدت زمان فعالیت خود گام هاي اساسي و موثري در راستاي ترويج و اشاعه فرهنگ قرض الحسنه و کاهش ميزان آسيب هاي اجتماعي و تامين مايحتاح نيازمندان واقعي جامعه برداشته است.

اکبری خاطر نشان ساخت: بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال ۸۶ به همت ۱۰ بانک بزرگ کشور و با سرمایه اولیه ۱۵۰۰ ميليارد تومان ايجاد شده و خوشبختانه با رويكردي كه براي آن مدنظر است تنها در زمينه پرداخت تسهيلات قرض الحسنه به اشخاص حقيقي و حقوقي فعاليت مي نمايد.

وی اضافه کرد: این بانک در حوزه های معیشت، ازدواج، سلامت و درمان و همچنين کارآفريني و مشاغل خرد، طي ۹ سال فعاليت خود بالغ بر ۲ ميليون و ششصد هزار فقره تسهيلات ارزان قيمت و با کارمزد حداكثر ۴ درصد پرداخت نموده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهار داشت: نزدیک به ۷۵ درصد این تسهيلات طي سه الي چهار سال گذشته و در طول خدمت رساني دولت يازدهم پرداخت شده و تمامي افرادي که از اين تسهيلات بهره مند شده اند قشر متوسط، آسيب پذير و نيازمند کشور هستند.و بالغ بر ۹۰ درصد آن را به پرداخت تسهيلات قرض الحسنه به نيازمندان واقعي جامعه اختصاص داده است.