این مطلب ۱۶۸۲ بار خوانده شده

به رسمیت نشناختن سمن ها مهمترین مانع رشد این تشکلهاست

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان به رسمیت شناخته نشدن سازمان های مردم نهاد توسط مسئولان را مهم ترین مشکل این تشکلها عنوان کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد کار عصر چهارشنبه در نشست انتخابات مجمع استانی جوانان خوزستان خواستار توجه بیشتر مسئولان به سازمان های مردم نهاد و استفاده از جوانان در اداره امور کشور شد و اظهار کرد: تقویت سازمان های مردم نهاد، ساماندهی و رسیدگی به مطالبات جوانان از طریق خود آنها از مهم ترین اهداف برگزاری این انتخابات است.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان افزود: مجمع سمن های جوانان، شورایی متشکل از اعضای سازمان های مردم نهاد جوانان است که با آرای مستقیم نمایندگان سمن های استان به مدت دو سال انتخاب می شوند.
وی ادامه داد:این مجمع با هدف توسعه مشارکت سازمان یافته اجتماعی جوانان با تمرکز بر سمن های جوانان و افزایش تأثیرگذاری این تشکلها در عرصه های مختلف اجتماعی تشکیل میشود.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان عنوان کرد: اگر به سازمانهای مردم نهاد در مراحل اولیه شکل گیری ، مشاوره صحیح داده شود این نهادها می توانند بسیار راحت تر اهداف و برنامه های خود را در راستای مشارکت بیشتر در جامعه و استفاده از تمام ظرفیتهای موجود دنبال نمایند.
وی در پایان گفت: هم اکنون ۵۴سازمان مردم نهاد در استان خوزستان فعالیت دارند که در مجمع مذکور از هر سمن دونماینده حضور دارند.
انتخابات سمن های جوانان استان خوزستان برای تعیین اعضا با حضور محمدحسن قیصری نماینده مجمع ملی جوانان کشور، فرامرز کیانی زاده مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان و عارف دانه کار معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان و نمایندگان سمن ها برگزارشد که در پایان ۹ نفر بعنوان عضو اصلی و ۲ نفر نیز بعنوان اعضای علی البدل برای مدت دوسال مسئولیت نمایندگی سازمان های مردم نهاد خوزستان را برعهده گرفتند.

استانها: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.