این مطلب ۲۶۱ بار خوانده شده

اصلی‌ترین رسالت سمن‌ها درهمدان تقویت روحیه پرسشگری از دولت‌ها است

رئیس مجمع استانی سازمان‌های مردم نهاد همدان گفت: مهمترین و اصلی‌ترین رسالت تشکل‌های اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد، تقویت روحیه مطالبه گری عمومی و پرسشگری از دولتها است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه جامع سازمانهای مردم نهاد سید مصطفی موسوی پیش از ظهر شنبه در نشست مشترک هیئت رئیسه و روسای کمیسیونهای تخصصی مجمع استانی سازمانهای مردم نهاد همدان در سخنانی با تبریک فرا رسیدن سالروز ایام الله دهه فجر اظهار داشت: رویکرد تشکل های غیر دولتی و سمن ها با دولت رویکردی تعاملی است و به عنوان نمایندگان مردم صلاحیت و قابلیت پیگیری مطالبات و انتظارات عمومی آنان از طریق مجاری قانونی را دارند.

وی با اشاره به برخی از اهداف تشکیل مجمع استانی سمنهای همدان افزود: مطالبه گری و کمک به ارتقاء شاخصه های توسعه در استان، مهمترین اهداف تشکیل مجمع بوده که با شکل‌گیری و راه اندازی این نهاد مدنی در استان، سمنها جایگاه واقعی خود را در جامعه خواهند یافت.

وی ادامه داد: مجمع استانی سمنهای همدان متشکل از  هیئت رئیسه و ۸ کمیسیون تخصصی در حوزه های سلامت، آسیبهای اجتماعی، خیریه و نیکوکاری، حمایتی و توانبخشی، اجتماعی و فرهنگی، ادبی و هنری،   محیط زیست و گردشگری و علمی و پژوهشی است که ترکیب هر یک از آنها از طریق برگزاری انتخابات شکل می گیرد.

موسوی تاثیرگذاری در روند سیاستگذاری ها و تصمیم سازی های کلان استانی، کمک به عضویت سمنها در کارگروه ها و کمیته های استانی و شهرستانی و ارائه مشاورهای فنی و تخصصی به مدیران مسئولان ارشد و میانی در استان را از اهداف مهم این مجمع برشمرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به رویدادهای استانی در ماه های آینده اشاره و اظهار داشت: رخدادهایی نظیر  همدان ۲۰۱۸، انتخاب شهروندان برگزیده و نیز همایش باباطاهر، رویدادهای مهم در استان خواهند بود که سمنها هر یک به تناسب ظرفیت، حوزه تخصصی و فعالیت خود، می توانند در برنامه های استانی مشارکت کنند.

رئیس مجمع استانی سازمانهای مردم نهاد همدان در پایان دغدغه مندی و مسئولیت پذیری فعالان اجتماعی عضو سمن ها را مهمترین سرمایه این مجمع دانست و خواستار انضباط کاری در همه امور به خصوص در حوزه های خدمات رسانی به جامعه شد.

در این نشست هر یک از روسای کمیسیونهای تخصصی ۸ گانه با ارائه دیدگاههای خود، بر تقویت ارتباطات درون سازمانی، تقویت سمنهای شهرستانی، تعامل با همه دستگاههای اجرایی و کمک به ثبیت جایگاه مجمع به عنوان یکی از نهادهای مرجع و تاثیر گذار در جامعه تاکید کردند. 

استانها: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.